M. CEM TEMUROĞLU

1976 yılında İstanbul’da doğan M. Cem Temuroğlu, ev hanımı Belis Hanım’ın ve Doğan Holding eski yönetim kurulu üyelerinden hesap uzmanı Ali Rıza Bey iki çocuğundan biridir. Moda ve Galatasaray Lisesi anılarının önemli parçalarını oluşturan kokular; ilerleyen yıllarda hayatının vazgeçilmez bir parçası olacaktır. 

Eğitimini Marmara Üniversitesi’nde tamamlayan Cem, bankacılık sektöründe çalışmaya başlar. Fakat sonrasında, yaşamına farklı bir yön vermek için, harika arkadaşlıklar kurduğu işinden ayrılır ve bir süre Kanada’da yaşar. 

İstanbul’a döndükten sonra ortam kokulandırmasıyla ilgilenir ve Véronique doğar. İspanya’da özel ürettirdiği ürünler, bugün ülke genelinde birçok ev ve farklı tarzda işletmelerde tercih edilmektedir. 

Markalaşma sürecinde değişik mecralardan 20.000 üzeri kişiyle iletişime geçerken, “kokulandırma” ile ilgili göz ardı edilmiş konular dikkatini çeker. Edindiği deneyim sayesinde, tespitlerini ve önerilerini Güzel mi koksun? isimli sesli kitabında ve  @clubveronique hesabında ziyaretçileriyle paylaşmaktadır.  

Ortam kokulandırma dışında kokunun hayvan yaşamındaki rolleri ile de ilgilenmektedir;  bu alandaki gözlemlerini  Koku Tüm Canlıların Ana Dilidirbaşlığı altında  @cem.temuroglu hesabında paylaşmaktadır.

Bir diğer tutkusu aforizma yazmak olan Cem; yıllar içerisinde not aldıklarını derleyip, “Keşke Çocukken Okusaydım adlı aforizma ve kişisel gelişim oyun kitabını yayınlamıştır. Eserinin ismini ise, Véronique markasını yaratmasının yolunu açan, Kanada’da tesadüfen karşısına çıkıp hayatını tamamen değiştiren,  “Bakış Açısı + Çaba = Sonuç” sözüne ithafen vermiştir. Hâlâ yenilerini eklediği aforizmalarını hayvan yaşamıyla ilişkilendirerek,  @cem.temuroglu hesabında kısa videolar halinde paylaşmaktadır." Yazdıkları Ot Dergi 'de de yayınlanmaktadır.

Siteden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak, çerez politikasını kabul etmiş sayılırsınız.

Kabul